Wymarzone materiały do nauki angielskiego

12 maja 2022 0 Comments

Jakie materiały wybierać?

Aby skutecznie przygotować się do egzaminu maturalnego, dobrze jest mieć odpowiednio skonstruowane materiały do nauki. Można stworzyć własne notatki lub odkupić od starszych rówieśników. Repetytorium maturalne angielski z zakresu rozszerzonegostanowi ciekawą alternatywę dla osób, które z jakiś powodów nie chcą kreować własnych treści do nauki. Dzięki takiej decyzji uczniowie mogą zaoszczędzić wiele czasu, przy okazji wchodząc w posiadanie zweryfikowanych materiałów pomocowych. Warto dodać, że oprócz części teoretycznej, repetytorium jest bazą różnorodnych wariantów zadań maturalnych z języka angielskiego. Dodatkowo posiada bardzo przejrzystą i intuicyjną formę, co ułatwia poruszanie się po podręczniku oraz skorzystanie z danej partii bez przechodzenia przez całą książkę. Jest to pozycja idealnie wykreowana dla zapracowanego maturzysty. 

Jak korzystać z kompendium wiedzy

Autorzy zachęcają aby przechodzić przez kolejne rozdziały podręcznika zgodnie z zaplanowaną przez nich kolejnością. Początek umożliwia skonfrontowanie się z brakami w wiedzy z zakresu języka angielskiego, poprzez wykonanie testu. To daje wgląd na jakim etapie się znajdujesz oraz w którą stronę powinieneś się uczyć. Kolejna część pomaga powtórzyć wszystkie dotychczasowe lekcje. Następna to już zadania wykonywane w praktyce, w oparciu o teorię zamieszczoną w poprzedniej części. Zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Zawierają wiele podtypów zadań maturalnych. Dzięki takiemu systemowi, uczeń jest w stanie zdobyć szeroką wiedzę o zagadnieniach potrzebnych do zdania matury, a także o strukturze samego egzaminu. Dodatkowo zawiera klucz odpowiedzi, który pozwala na sprawną weryfikację rozwiązanych ćwiczeń. 

Które repetytorium wybrać?

Najlepiej kierować się opinia dydaktyków oraz ekspertów. Dobrze dobrana pozycja powinna być poparta badaniami naukowymi oraz zgodna z wymaganiami do zdania egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Zwróć także uwagę na cenę, ponieważ w różnych miejscach może być ona bardzo odmienna.